NOVINKY A TISKOVÉ ZPRÁVY

Srpen 2018 - Svařovací automat
V srpnu 2018 byl uveden do provozu nový svařovací automat CB MATIC SM 32x33 od francouzského výrobce OERLIKON s rotačním polohovadlem. Hodnota investice činila 4,6 mil. Kč.
Uvedením této nové technologie svařování pod tavidlem do provozu splňuje společnost veškeré předpisy týkající se tzv. zvláštních procesů také v oblasti svařování.
Pracoviště pro automatické svařování metodou SAW je určené pro svařování rotačních dílů. Zařízení je na vysoké technické úrovni, vybavené mikroprocesory, kombinující schopnosti, flexibilitu v použití a zaručující vysokou spolehlivost v řízení svařovacího cyklu.

Stroj je vybaven tavidlovou svařovací hlavou a automatickým vedením hlavy ve svárové spáře TRACMATIC.


Prosinec 2017 – Nové pece
Prioritní investicí do nových technologií byl nákup dvou nových elektrických vozových pecí typu CAN od renomovaného českého výrobce REALISTIC Karlovy Vary v celkové hodnotě 2,5 mil. Kč, které byly uvedeny do provozu ve čtvrtém čtvrtletí 2017.
Důvodem realizace této investice nebyl pouze technický stav starých pecí z 80. let minulého stolení, ale zejména nové legislativní předpisy upravující požadavky na tzv. zvláštní procesy a tlaková zařízení platné od ledna 2016.
Odporové pece jsou určené k tepelnému zpracování dílů do teploty 800 °C, resp. 1.100 °C. Celý průběh procesu je regulován mikroprocesory.

Ovládání pecí je vybaveno regulátorem teploty a systémem sběru dat, která jsou zaznamenávána v reálném čase. Záznam celého technologického procesu ve formě dat je přenášen pomocí komunikační linky do PC, kde jsou zároveň veškerá data archivována.


Duben 2017 - Stěhování
V návaznosti na vstup strategického partnera do společnosti MOSTRO a.s. v roce 2015, který je součástí koncernu ZPA Pečky, a.s., bylo kompletní zázemí společnosti v období od září 2016 do dubna 2017 přestěhováno do nových moderních prostor v Pečkách.
Součástí stěhování byla jednak optimalizace všech pracovišť, jednak postupná obnova morálně a technicky zastaralých strojů a zařízení. Relokace výrobní základny společnosti zahrnovala převod části výroby rotačních a nerotačních dílů do společnosti ZPA Pečky, a.s., která disponuje nejmodernějšími obráběcími stroji.
Celkové náklady na stěhování z původní lokality v Praze Modřanech do nového sídla v Pečkách přesáhly částku 7 mil. Kč, byl převezen majetek na ca 120 kamionech a celkové výrobní a nevýrobní plochy byly redukovány z původních 8 600 m2 na stávajících 5 200 m2.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace